Květen 2012

Plavky 2012

30. května 2012 v 18:30 | TerrQa
Letos poletí:
olivová a stálá klasika černá v kombinaci se vzory. Mezi těmi vede jednoznačně puntík a květy v různém provedení.
Na výběr budou ale i jiné výrazné barvičky.
Na foto (zleva): Calzedonia 800 Kč, H&M 647 Kč; archiv firem
Na foto (zleva): Calzedonia 1050 Kč, Tally Weijl 450 Kč; archiv firem
Na foto (zleva): Ann Christine 578 Kč, Timo 1069 Kč; archiv firem
Na foto: vše Calzedonia 1050 Kč, 800 Kč; archiv firmy

Puntíky a květy pro romantičky

Tuto sezonu si přijdou na své hlavně romantické dívky a ženy, které ujíždějí na retro stylu. Záplava krásných květinových motivů, které se vyjímají hlavně na bílém podkladu, doslova bere dech a vedle ní se objevují v hojné míře též puntíky v různých mini- i maxi obměnách. Stálou pozici si mezi vzory drží i nesmrtelný námořnický styl a oblíbené proužky. V naší kolekci se objevují i potisky plavek, které evokují okouzlující scenérie jako například mořské dno, kameny, kůru stromů, prostě opravdový dotek přírody.


Na foto (zleva): H&M 647 Kč, Timo 1269 Kč; archiv firem
Na foto: vše Calzedonia 800 Kč; archiv firmy
Na foto: vše New Yorker 489 Kč, 528 Kč; archiv firmy
Na foto (zleva): Lindex 698 Kč, Calzedonia 800 Kč; archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 1050 Kč, Calzedonia 800 Kč; archiv firem

K plážovému baru zvolte flitry

Chcete na pláži, ale rovněž u plážového baru zazářit a strhnout pozornost? Pokud se na to cítíte, pak není nic jednoduššího než vsadit na plavky s lesklým povrchem nebo s flitry. Metalické odlesky vám budou slušet hlavně v kombinaci se zlatým a tmavým podkladem, ale rozhodně nešlápnete vedle, když si obléknete třeba bílé bikiny s výšivkou kolem dekoltu nebo celé háčkované. Doporučujeme ale mít na dovolené s sebou klidně více variant. Kombinovat se dají třeba jen vrchní díly s jedním univerzálním spodkem.


Na foto: vše Calzedonia 800 Kč, 1050 Kč; archiv firmy
Na foto (zleva): Calzedonia 1800 Kč, Mango 1599 Kč; archiv firem
Na foto (zleva): Asos 730 Kč, Calzedonia 800 Kč; archiv firem
Na foto (zleva): Mango 1198 Kč, Asos 1500 Kč; archiv firem
Když nefandíte bikinám

Pro ženy, které by rády zakryly nějaký ten drobný nedostatek, jako jsou menší špíčky na břiše nebo strie po porodu, či jen nemají v lásce dvoudílné plavky, jsou tu na výběr tankiny a jednodílné modely. U těchto typů plavek jde nejvíce na odbyt samozřejmě černá barva, ale v ústraní nezůstávají ani veselejší potisky a trendy vzory. Chcete-li zakrýt na pláži i zadeček, tam už vám pomůže pouze pareo, sukně nebo stylové harémové kalhotky.Drlí

Na foto (zleva): Calzedonia 1599 Kč, Timo 1599 Kč; archiv firem

Na foto (zleva): Mango 1599 Kč, F&F 479 Kč; archiv firem

Ofiny- která vám bude sedět

30. května 2012 v 18:04 | TerrQa
Pravidlo číslo jedna totiž zní, že byste měly nechat nůžky nůžkami a svěřit se do rukou kadeřníka. Nestačí vlasy sčesat a udělat šmik - šmik. Není totiž ofina jako ofina. Spousta žen si myslí, že si ofinu nemůžou dovolit. Ofinu může mít téměř každá žena, jen si s ní musí kadeřník umět poradit. Je potom na něm, jestli bude stříhat ofinu kulatou, rovnou nebo ke straně a jakou zvolí délku. Vyhnout by se jí měly snad jen ženy s krátkým čelem nebo hodně tvrdými rysy. Majitelky kudrnatých vlasů by zase měly počítat s tím, že pokud si pořídí ofinu, bude se jim velmi těžko upravovat. Hezky vynikne v kombinaci s jednoduchými střihy, s vlasy, které jsou v jedné délce nebo s kratšími hladkými účesy.
Jakmile se rozhodnete pro, nesmíte zapomínat na to, že úprava ofiny vyžaduje více času. Počítat musíte s tím, že vám rychle doroste, a tak budete u vašeho kadeřníka častěji než kdy jindy. Ve spoustě salonů vám ofinu poupraví za pár korun, takže se nebojte, že byste kvůli novému účesu zkrachovaly. Na ceny v případě zastřižení se poptejte vašeho kadeřníka ještě předtím, než si necháte centimetry odstřihnout.
Ostatně, následující účesy jsou toho důkazem.
Ofiny působí svěže a sexy; Isifa
Který typ ofiny bude slušet zrovna vám, závisí na mnoha faktorech. Zkonzultujte ji proto se svým kadeřníkem; Isifa
Rošťácká ofina dokáže ubrat léta; Isifa
Rovně střižená, nebo kulatá?; Isifa
Úprava ofiny je náročnější na čas, ale co bychom neudělaly pro krásný účes?; Isifa

Lesky na rty

25. května 2012 v 13:34 | TerrQa

Některé lesky o rty i pečují

Chcete mít krásně lesklé rty, ale zároveň požadujete, aby o ně bylo i pěkně postaráno? V tom případě jsou vám tyto lesky šité přímo na míru! Například ten od Avonu obsahuje pečující a hydratující jojobový olej a vitamin a zároveň i postupně se uvolňující pigmenty vytvářející jemně narůžovělý nádech a krásný lesk! Značka Oriflame zase přišla s úžasným výrobkem, který rty hydratuje díky olejům ze semínek šípku a hroznů, duhové perličky pak vytváří intenzivní zrcadlový třpyt!

Na foto (zleva): Avon Sheer Gloss 69 Kč, Oriflame Gloss Cocoon 139 Kč; archiv firem

Efekt 3D...

Značka Bourjois má takovýchto lesků hned několik, 3D lesk má velmi jemnou konzistenci a dodá vašim rtům tvar i objem, lesk 4D k trojrozměrnému prostorovému efektu přidává ještě navíc třpytky - ty má schované ve víčku. Můžete si je nanést na rty prstem, a docílit tak maximálního účinku! Avon se do řady maximalizujících produktů staví s leskem Plump pout, jenž po nanesení způsobuje na rtech jemné brnění a lehce chladivý efekt, vytváří tak smyslně našpulené rty, díky kterým po vás budou muži šílet!
Na foto (zleva): Avon Plump Pout 169 Kč, Bourjois 4D Effet Gloss 276 Kč; archiv firem

Dlouhotrvající krása

Hodně z vás používá lesk jako závěrečnou tečku, která celý make-up rozsvítí a dodá tváři šmrnc. Takže: odcházíte z bytu, sjíždíte výtahem, vcházíte na ulici a zjišťujete, že ten šmrnc, který jste si před 5 minutami pečlivě nanesly na rty, jste přibližně před 2 minutami snědly! Naštěstí jsou tu i takové lesky, které odolají neustálému bezděčnému olizování a které slibují dlouhotrvající efekt, a to až na 8 hodin! Na rtech tedy drží jako přibité! Ten od Clinique má v sobě ještě ochranný faktor 15, takže vaše rty chrání před nebezpečným slunečním záření !

Na foto (zleva): L´Oréal Glam Shine 6H 249 Kč, Chanel Glossimer 649 Kč; archiv firem

Voňavé rty

Nejen letní záležitostí jsou lesky šťavnatých zářivých barev a lahodných příchutí. Ikonou takovýchto lesků jsou Juicy tubes od Lancôme. Mají sladkou ovocnou příchuť, obsahují třpytivé částečky, takže rty neuvěřitelně rozzáří, a mají příjemnou gelovou konzistenci, která nejenže vydrží, ale působí na rtech velice příjemně. Nechte se zlákat! Mnohé z nich voní tak lákavě, že se kolemjdoucím mužům budou doslova sbíhat sliny.Na foto (zleva): Avon Duo Reflect 139 Kč, L´Oréal Glam Shine Blush 230 Kč; archiv firem

Jakou vybrat řasenku ?

22. května 2012 v 18:48 | TerrQa
Řasenku používáte téměř všechny - i ty, které se líčí naprosto minimálně, přiznávají, že je stálicí v jejich skromné kosmetické výbavě. Není divu - její nanášení není nijak složité a zvládne je i žena, která nemá s líčením větší zkušenosti. Těch několik tahů však dokáže rapidně proměnit váš pohled, dlouhé a husté tmavé řasy zvýrazní oči, a dokonce mohou lehce opticky pozměnit jejich tvar.

Prodlužující pro řasy àla žirafa

Máte husté řasy, ale jejich délka je naprosto nedostačující? Potřebujete řasenku, která vám je výrazně prodlouží! Astor Stimulong má výrazně prodlužující efekt a obsahuje i bioaktivní komplex, který vyživuje řasy do hloubky, chrání je před lámáním, a dokonce podporuje jejich růst! Viditelně účinná je i Dermacol Imperial Long Lash - každou řasu obalí zvlášť, a to od kořínků až ke konečkům, dodá jim délku, ale i tvar, a z vašich krátkých a nevýrazných štětinek vykouzlí dlouhé a výrazné vějíře, které vám zajistí dramatický pohled. Vyzkoušet už je musíte samy!
Na foto (zleva): Oriflame WonderLash 199 Kč, Astor StimuLong 249 Kč; archiv firem
Zhušťující pro neuvěřitelný objem

Máte řasy poměrně dlouhé, ale jejich množství by se dalo spočítat na prstech jedné ruky? V tom případě hledejte řasenku, která má zhušťující účinek! Řasenka Big & Beautiful False Lash Look od Astor má speciální složení, například přírodní bavlnu, hedvábný prášek a keratin, které řasy hydratuje a pečuje o ně, i kartáček se spoustou jemných štětinek, které obalí i ten nejmenší "chloupek" výrazně černou barvou. Značka Miss Sporty přišla s Lash Millionaire False Lashes, může se pyšnit úžasným kartáčkem, jenž nadzvedne každou řasu, a kolagenem a hedvábím, které zvětšují jejich objem. Ohromujte hustě orámovaným pohledem!
Na foto (zleva): Oriflame Delight Giordani Gold 289 Kč, Astor Big & Beautiful False Lash Look 189 Kč; archiv firem


Dvoufázová řasenka - výživa i objem!

Vedle běžných řasenek existují i takzvané dvoufázové. Ty mají 2 části: světlou s bílou či průhlednou bází, která obalí řasy a dodá jim tak délku i potřebný objem, a tmavou s pigmentovanou látkou. Nejprve se nanese báze, po chvilce se nanese černá řasenka. Maybelline Intense XXL slibuje až o 60 % delší řasy a jejich 11x větší objem, obsahuje panthenol a výtažek z chrpy a díky kartáčku z mikrovláken dělá vaše řasy skutečně maximální! Ikonou dvoufázových řasenek je L'Oréal Double Extension, jejíž báze obsahuje Ceramid R pro obnovu a ochranu řas. Pokud si přejete opravdu nepřehlédnutelné řasy a nevadí vám chvilka čekání, určitě je vyzkoušejte !
Na foto (zleva): Maybelline Intense XXL 229 Kč, L'Oréal Double Extension 408 Kč; archiv firem

Voděodolná má výdrž

Hlavní deviza voděodolné řasenky je znatelná už ze samotného názvu - odolává vlhkosti, která může mít na běžné řasenky devastující vliv. S řasenkami s označením "waterproof" se vám nestane, že budete mít maskaru o pár centimetrů níž, než je její pravé místo! Samozřejmě - některé drží méně, některé více. Možnou nevýhodou je složitější odlíčení - na vodu totiž reagují netečně, zafunguje však odličovač očí na bázi oleje nebo speciální odličovač určený pro voděodolné líčení. Říkáte si, že voděodolné řasenky jsou dobré tak na léto k vodě? Nesmysl! Právě v současném deštivém počasí nebo na sněhu ji pořádně oceníte !
Na foto (zleva): Dior Diorshow Black Out Waterproof 699 Kč, Max Factor Masterpiece Waterproof 339 Kč; archiv firem

Džíny pro letošní léto

17. května 2012 v 14:34 | TerrQa
Džíny jsou naprostou klasikou a téměř povinnou součástí každého šatníku. Z původně obyčejné hrubé látky se nyní šijí modely za desetitisíce a objevují se v šatnících i těch nejbohatších lidí. Předtím, než vyrazíte do obchodů, si přečtěte můj článek - třeba v něm najdete svůj vysněný model nebo se necháte mým výběrem alespoň inspirovat.

Úzké "slimky" pro dlouhé nohy

Můžete je nosit opravdu kamkoli a kombinovat je do sytosti s volnými tričky, 
upnutými topy, blůzkami, saky a tunikami, prostě se vším, co vás napadne
Na foto (zleva): Asos 1015 Kč, Topshop 1160 Kč; archiv firemNa foto (zleva): H&M 599 Kč, Bershka 999 Kč; archiv firemNa foto (zleva): Ann Christine 990 Kč, Mango 899 Kč; archiv firemNa foto (zleva): New Yorker 739 Kč, Asos 1450 Kč; archiv firemNa foto (zleva): Gap 1330 Kč, Pull and Bear 899 Kč; archiv firem
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Volné džíny ?

Pro milovnice volných střihů tu mám hned několik exemplářů, které uspokojí 
jejich touhu po pohodlí, aniž by se musely vzdát stylového a nadčasového 
vzhledu.

Na foto (zleva): Bershka 899 Kč, Mango 799 Kč; archiv firem
Na foto (zleva): Asos 1102 Kč, Gap 1330 Kč; archiv firem
NNa foto (zleva): Lindex 999 Kč, Bershka 999 Kč; archiv firem


Šortky - pohodlné, stylové, nenahraditelné…

Stejně jako klasické džíny se dostaly do vašich srdcí i džínové šortky - dokážete si snad představit, že byste bez nich strávily byť jen jedno léto? Jsou nejen neuvěřitelně pohodlné, ale ve spojení se správným střihem jsou hlavně COOL.
Bohémský look vytvoříte s květinovou tunikou a "converskami" či sandálky, uměřený model zase s bílou košilí nebo průhlednou halenkou zastrčenou dovnitř a balerínkami nebo kotníčkovými botami. Stejně skvěle se s nimi můžete vyřádit i při připravování se na večerní party - pro opravdu horké letní noci se hodí top bez ramínek nebo bolerko a boty na klínku.
Na foto (zleva): New Yorker 619 Kč, Mango 699 Kč; archiv firem
Na foto (zleva): Tally Weijl 500 Kč, Pull&Bear 799 Kč; archiv firem
Na foto (zleva): Asos 669 Kč, Ann Christine 859 Kč; archiv firem
Na foto (zleva): Bershka 699 Kč, Asos 725 Kč; archiv firem

Laky na nehty v odstínech, které letí

17. května 2012 v 14:20 | TerrQa
Převažujícím trendem letošní sezony jsou matné odstíny laků - bez třpytu, bez perleti, které dávají vyniknout samotné barvě a sytosti odstínu. Tvar nehtu by měl být oválný, na koncích zaoblený, a spíše krátký. Letošní nehtová kosmetika se drží hesla: méně je více!

IN: v barvě hnědé, neutrální tělové, šedé nebo tmavě zelené, křiklavé odstíny od svítivě růžové přes limetkově zelenou až k tyrkysové a citronově žluté,červené nehty,oranžové a zářivě tropické

DO NETRADIČNÍCH BAREV PATŘÍ: kovové a modrošedé, kde je naopak lesk velmi žádoucí!

Pokud barvu na nehtech zkombinujete s doplňky, bude výsledný dojem vypadat naprosto perfektně a promyšleně! Takové laky vás jistojistě omladí a při každém pohledu na vaše ruce se vám zvedne nálada a rozsvítí den!

Super vlasy

16. května 2012 v 16:19 | TerrQa
Vybírej sponky tak aby pasovaly k oblečení. Pokud barva nesedí, můžeš je přebarvit lakem na nehty.
POZOR NA FÉN: Fén znamená suché a hlavně rozvířené vlasy. Pro to po umytí vlasů si je vysuš ručníkem a nech uschnout. Když jsou ještě trochu vlhké dosuš je fénem - ALE NÉ HORKÝM !!!

DLOUHÉ A ROVNÉ VLASY: Stojíš před zrcadlem a říkáš co s nimi tak je jednoduše vyčeš do culíku vysoko na hlavě, stoč je a sepni je do drdolu.


DLOUHÉ A VLNITÉ VLASY: Věčně tě štvou až natolik že si je chceš nechat ostříhat ? Tak je sčeš na jednu stranu do culíku tak aby splívaly na rameno v krásných vlnách.KRÁTKÉ VLASY: Odkdy jsou krátké vlasy OUT právě naopak !
Dej si čelenku zakryje ti krátké trčící vlasy


Ponožkový rádce

16. května 2012 v 15:45 | TerrQa
BALERÍNKY: V těhlech IN botičkách jsou tvoje prsty a paty zahalené proto si můžeš dovolit skoro všechno

SANDÁLKY: Tak tady se žádný kompromis udělat nedá ! Tenhle look vypadá COOL jenom naboso !

PUMPSY: Zapomeň na silonky pleťové barvy ! Léto je ve znamení barev od žluté - až po černou

BOTASKY: Tak tady není co řešit ! K těmhle botkám se hodí úplně všechno !


Škola barev

11. května 2012 v 17:39 | TerrQa
ZÁKLAD: základními barvamijsou : šedá, černá, bílá. Tyhle barvy můžeš nosit ke všem ostatním křiklavým barvám a vždycky budeš COOL
TROJITÁ KOMBINACE: Dvě základní zkombinuj s jednou křiklavou NAPŘ. modrá, šedá a černá
DVOJITÁ KOMBINACE: mix jedné křiklavé a jedné základní byrvy vypadá skvěle!
TŘIKRÁT KŘIKLAVÁ: NEVER ! mix tří pestrých barev působí lascině a směšně. Dej od něj radši ruce pryč!

Cool(até) náušnice

11. května 2012 v 17:34 | TerrQa
Líbí se ti velké kulaté náušnice ? - TVŮJ VKUS JE SKVĚLÝ
Velké kruhy působí svůdně i romanticky
HOT TIP: nejslušivější kruhy mají průměr cca 5 cm
Stříbrné se hodí snad ke všemu a nestárnou
Pro zpestření navlékni na kruhy přívěsky nabo amulety, co ti nosí štěstí