Červen 2012

Jak uplést "rybí cop ?"

29. června 2012 v 18:17 | TerrQa
Možná už jsi někdy slyšela o takzvaném "rybím" copu. Někdy se mu přezdívá rybí kost.
Přináším vám fotonávod jak si tento cop uplést.

1. Vlasy si pročešeme a rozdělíme na dvě části. Pro lepší orientaci jim budeme říkat část A (pravá) a část B (levá).

Rybí cop - 1


2. Z jedné části (začni třeba částí A) vytáhni jeden malinký pramínek. Začni ZESPODU části A, zvenku ho přehoď přes celou část A a připoj ho k části B.

Rybí cop - 2


3. To samé opakuj na druhé straně. Vytáhni si malý pramínek zespodu části B, přehoď ho zvenku přes celou část B a připoj ji k části A.

Rybí cop - 3


4. Takhle postupuj až do konce. Za chvíli se ti začne vytvářet cop, který připomíná rybí kost a klásek v jednom.

Rybí cop - 4


Cool TIP! Když z copu vytaháš pár pramínků, nebo po něm přejedeš rukou, abys ho rozčepýřila, bude vypadat super nedbale. Obzvlášť dobře vypadá, když je horní část vlasů volnější a do obličeje ti padá pár pramínků, než když je upnutý k hlavě.

Brýle i jako módní doplněk

29. června 2012 v 18:13 | TerrQa
Stydíš se za brýle, které musíš nosit? Máš pocit, že ti překáží? Nelíbí se ti a nejraději bys žádné nenosila? Uvědom si, že je jiná doba a brýle se staly módním doplňkem.

Brýle
Dioptrické brýle jsou také módní
Možná si někdo může myslet, že brýle, které slouží k lepšímu vidění, nemůžou být módní a nedají se pořídit v zajímavých kombinacích. Pravda je ale jiná. Už i dioptrické brýle se dají pořídit v nových barvách, stylech, tvarech… Je jen na tobě, které se ti zalíbí.
Podle čeho vybrat ty správné brýle
Ať už brýle dioptrické, tak i ty, které slouží jen k módním účelům, by měly dobře sedět. Proto by bylo správné vybrat si dobrého optika, nebo alespoň člověka, který brýlím rozumí. Pokud si jdete koupit nedioptrické brýle, i tak by je měl prodávat někdo, kdo ví alespoň základní informace. Na každý typ obličeje se hodí jiný druh brýlí.
Pohodlí je jedna věc, cena je věc druhá. Asi znáte větu: "Čím dražší, tím lepší." Ne vždy je to pravda. Asi ne každý by si pořídil obyčejné plastové brýle za 1000 korun. To by raději pořídil pořádné brýle, které hodně vydrží, za poloviční cenu. Ale raději si pořiďte brýle, které budou za svou cenu vydávat i své výkony a splní všechna očekávání.

Vzhled je také při výběru brýlí důležitý. Určitě by tě měly hned na první pohled zaujmout a oslovit.

Také bys měla mít představu o tom, kde budeš brýle používat. Zda je máš na každodenní nošení, a nebo jen na příležitosti, které nejsou moc časté.


Make-up do 300 ,-

27. června 2012 v 17:29 | TerrQa
Kvalitní make-up je základem každého líčení, musí ovšem kvalitní nutně znamenat totéž, co drahý? Určitě ne. I za příznivé ceny totiž můžete sehnat přípravek, který vaši pleť ukázkově sjednotí a rozzáří. Následující make-upy vás nevyjdou na více než na tři stovky. Kterému z nich dáte šanci?

Můžete mít sebelépe nalíčené oči, dokonale nanesenou tvářenku i nejúžasnější odstín rtěnky, jakmile se ale seknete při výběru make-upu, přijde veškeré vaše úsilí nazmar. S jeho koupí si proto dejte načas, a než se s ním vydáte k pokladně, podrobte ho několika zkouškám.

Ideální make-up rovná se neviditelný make-up

Co by měl pořádný make-up umět? V první řadě by na vaší tváři neměl být vůbec vidět. Jakmile začnete slýchat chvály na vaši krásnou pleť (případně dotazy na to, jakou kosmetiku používáte), víte, že jste zvolily dobře.
Obtíž se ale často skrývá v dostupných, nebo přesněji řečeno nedostupných odstínech. Spousta značek totiž nabízí pouhé čtyři odstíny (nebo jich do ČR dováží jen omezené množství) a často s dost, nestandardními podtóny. Výjimkou nejsou nelichotivé odstíny do oranžova a obecně příliš tmavé barvy. Pokud jste bledulky, určitě víte, o čem mluvíme. Souboj s odstíny by vám měly ulehčit make-upy, které se tónu pleti lehce přizpůsobí, jako je Match Perfection, Rimmel nebo Skin Match, Astor.
Na foto (zleva): Match Perfection Rimmel 219 Kč, Skin Match Astor 299 Kč; archiv firem
Dvakrát testujte, jednou nakupujte

Chyba ale není jen na straně výrobců, mnoho žen si záměrně kupuje tmavší odstín make-upu s tím, že nechtějí být tak bledé. Nesprávné je také zkoušení make-upu přímo v drogerii nebo parfumerii, protože je tam umělé osvětlení, které výsledek velmi zkresluje.
Zatímco u dražších značek není problém poprosit o vzoreček, v drogeriích se budete muset spolehnout na tester. Jen prosím žádné testování na hřbetu ruky nebo na krku, tam make-up nosit nebudete, naneste ho pěkně na hranu čelisti a vyrazte s ním na denní světlo. Až poté, co se přesvědčíte, že přípravek krásně splynul s odstínem vaší pokožky a že se po chvíli nesetřel, se pro něj vraťte. Ano, je to otrava, ale není lepší obětovat výběru déle času, než zbytečně vyhodit peníze?
A nezapomínejte ještě na jednu věc: make-up byste měly testovat ideálně na čisté tváři. Jakmile máte na sobě "nátěr", porovnáváte vlastně nový odstín s tím, který máte na sobě.
Na foto (zleva): Dream Nude Airfoam Maybelline 269 Kč, Super Stay Maybelline 259 Kč; archiv firemStanovte si priority

Důležité také je, co všechno od make-upu očekáváte. Dnešní přípravky toho totiž zmáknou spoustu, jedny zmatní pleť (Matt Control, Dermacol) druhé ji rozzáří (Wake Me Up, Rimmel) a další jí dodají potřebnou dávku hydratace (Healthy Mix, Bourjois). Na mastnější a problematickou pleť se více hodí make-upy pudrové nebo pěnové, případně ty, které neobsahují olej. Tekuté svědčí normálním až suchým typům pleti, včetně té stárnoucí. Zvažte také, zda se spokojíte s lehčím make-upem (10 Hour Sleep Effect, Bourjois) nebo budete potřebovat přípravek s vyššími krycími schopnostmi (Excellent Cover, Gabriella Salvete). Naprosto nezbytný je také ochranný faktor, pokud tedy nechcete riskovat předčasný výskyt vrásek.
Na foto (zleva): Elixir Make-Up Dermacol 299 Kč, Healthy Mix Bourjois 299 Kč; archiv firem

účesy léto-podzim

18. června 2012 v 16:24 | TerrQa
Chcete se pochlubit novým účesem, a stále nevíte, kterou cestou se vydat? Nápovědu můžete objevit mezi vlasovými trendy pro letošní léto-podzim. Následující sestřihy mám (jen některé z nich) vyzkoušené. Divočinu na hranici nositelnosti nečekejte, letošní trendy se nesou ve znamení přirozenosti.

Stejně jako v módě se i ve světě kadeřníků vždy napjatě očekává představení nových vlasových trendů. Ty pro letošní jaro a podzim už byly prozrazeny. Zajímá vás, které sestřihy, barvy a úpravy vlasů budou v kurzu? Tady je malá ochutnávka.

Hlavně přirozeně!

Přemýšlíte, kterým střihem byste mohly oslnit?dřív Zapomeňte na složité účesy, kvůli kterým musíte ráno vstávat o hodinu dříve. Letošním trendem číslo jedna je rozhodně přirozenost, nekomplikovaně ženské a čisté linie. Ideální jsou podle mě účesy, které respektují přirozený pohyb vlasů a působí mírně ledabyle. K této ódě na přírodu je pochopitelně nutné udržovat zdravé vlasy, protože jen ty umožní nezbytný přirozený lesk. Pro svěžest a čistotu jarních účesů se dokonale hodí přípravky ze série label.m Organic Orange Blossom nebo Organic Lemon Grass.
Jestli půjdete do krátké, nebo dlouhé délky, je jen na vás. Nicméně krátké účesy jsou stále oblíbenější, takže pokud si na ně už nějakou dobu "brousíte zuby", zkuste je. Trendy jsou zejména hladké, žensky působící sestřihy. Asymetrie, která bodovala v minulém roce, je trochu upozaděna. S jarními trendy skvěle souzní i měkké vlny, takže pokud se vám přirozeně vlní vlasy, zapomeňte na žehličku, a naopak jejich strukturu podpořte. Vyzkoušet můžetepřípravek TotalResult Curl od Matrixu nebo pěnu Boost Bounds od Welly.


Na foto (zleva): Z přehlídek Versace a Soniya Rykiel; archiv firem
Na foto (zleva): Vanilkové mikádo a lehké vlny; Nivea a Schwarzkopf Professional
Na foto (zleva): Organic Orange Blossom Conditioner (label.m, 550 Kč), Organic Lemongrass Shampoo (label.m, 550 Kč); archiv firmy
Na foto (zleva): Total Result Curl (Matrix, 229 Kč), Boost Bounds (Wella, 334 Kč); archiv firemTop styling: mokrý efekt

Co se týče úpravy vlasů, nejžhavějším trendem sezony se určitě staly vlasy s takzvaným mokrým efektem. Pokud byste si ho chtěly vytvořit i vy, vyzkoušejte postup který vám teď nadiktuji.
Look z přehlídky značky Alberta Ferretti vytvoříte tak, že při foukání vlasů použijete přípravek Argan 6 (Redken, 700 Kč), vlasy rozdělíte na pěšinku a konečky natočíte tak, aby byla vaše hříva mírně zvlněná. Poté už jen účes přestříkáte leskem Shine Flash 02 (Redken, 650 Kč). Konečky vezměte rovnou dvakrát.
Nízko položený culík z přehlídky Diesel byl inspirován francouzskými dívčími účesy z 80 let. Dosáhnete ho poměrně jednoduše. "Vlasy navlhčete a od kořínků až po konečky do nich naneste objemovou pěnu. Vlasy promačkejte, abyste vytvořily vlnitou strukturu a stáhněte do nízkého culíku. Vynechejte pár pramenů kolem obličeje a přestříkejte leskem Shine Flash 02.
Na foto (zleva): Mokrý efekt na přehlídkách Alberta Ferretti a Diesel; Redken


Na foto (zleva): All Soft Argan 6 (Redken, 700 Kč), Shine Flash 02 (Redken, 650 Kč); archiv firem

Trendy barvy

Kadeřníci se shodují na jednom, nepřirozeně zesvětlené vlasy a stejně tak i nápadné melíry jsou mimo. Do popředí se naopak dostávají přirozené, a zejména teplé odstíny. To ale neznamená, že by si kadeřníci rádi nepohrávali s kombinacemi více odstínů. Přechody ale musí být plynulé a neviditelné. Jemně probarvené plochy v podobných odstínech podtrhují vrstvení a mnohotvárnost, účes působí svěže, nosí se příjemně a přirozeně.
A co trendy barvy na vlasy? Blondýnky se mohou těšit na smetanové základy s tónovanými přechody a plochami broskvové s nádechem whisky nebo stylové růžové. Co se týče brunet, bodují studené sépiové základy s tóny červené, rezavé nebo terakotové v koncích vlasů. Rusovlásky mohou uvážit růžovou s červeným základem, doplněnou plochami a barevnými konci v červených tónech.

Na foto (zleva): Nové barvy DiaLight a DiaRichesse; L'Oréal ProfessionnelNa foto (zleva): Na své si přijdou i zrzky; Schwarzkopf Professional a Toni & Guy

Které účesy a barvy baví vás? Napište mi !

Jak pečovat o zuby ?

13. června 2012 v 14:29 | TerrQa
Tak jsem si řekla že vás MOŽNÁ zatěžuju spoustou mody, krásy a nemyslím na zdravý životní styl. Mám tu tedy článek kterým to určitě napravím. Jak si správně aby vypadaly jako bílé perličky.
Především byste si na čistění zubů měli vzpomenout nejméně dvakrát denně. A vždy jim věnovat péči tak dlouho, dokud se nezbavíte plaku na nich. A protože je stav chrupu u každého z vás různý, liší se i délka péče o ně: od dvou do deseti minut.
Kartáček by měl být měkký, s malou hlavicí, aby zvládla zajet až do zadní části chrupu. Hlavice by vám neměla poškodit dásně! Stejně tak vlákna by měla být rovně zastřižená.

Stírejte, neřežte!

Způsob čistění je podle odborníků nejefektivnější a nejjednodušší stíráním. Zubní kartáček přiložte v úhlu 45 stupňů ke krčku tak, aby se půlka dotýkala zubu a půlka dásně. Poté dělejte drobné krouživé pohyby.
Při čištění to chce mít i systém, abyste nezapomněli na nějaký úsek - například čistit zleva doprava vnější plošky zubů a stejným způsobem i vnitřní plošky. Připomínám, že je dobré vždy čistit dva zuby najednou. Bez tlaku kartáčkem vibrujte tak, aby se vlákna dostala jemně až pod dáseň jako takovou. Postupujte směrem od dásně k zubu, pak přesuňte kartáček na další dva zuby.
Postupovat pak máte stejným způsobem i u ostatních zubů, z přední strany i ze strany vnitřní. Nezapomínejte čistit žvýkací plošky zubů - postačí směrem tam a zpátky. Při důkladné péči také nesmíte zapomenout na mezizubí. Osobně doporučuji na všechny mezizubní prostory dentální niť a na mezizubní prostrory u postranních zubů mezizubní kartáček. Ten stačí ohnout do pravého úhlu a jemně zasunout. Velikost mezizubních kartáčků vám pomůže určit dentální hygienik nebo zubní lékař.
Dentální niť zabrání tvorbě mezizubních kazů; thinkstock
Sunglasses

8. června 2012 v 20:23 | TerrQa
Jejich poslání je jasné - ochránit vaše oči před oslněním a škodlivým ultrafialovým zářením. Jeho dlouhodobé působení vám totiž může připravit nejednu obtíž v podobě zákalu rohovky, zánětu spojivek nebo poškození sítnice oka. Brýle navíc chrání oči i proti větru, a díky tomu, že s jejich pomocí "nemžouráte", vás ubrání i před předčasným výskytem vrásek v očním okolí. Hodit se budou také po proflámovaných nocích, kdy vám nezbývá nic jiného než se schovat za tmavými skly. Které ale vybrat?

Retro je v kurzu

Nejsilnějším trendem letošní sezony je určitě inspirace retro stylem. Nosit se budou jak kulaté tvary s plastovými obrubami, tak i protažené brýle à la kočičí oči, které byly tolik oblíbené v padesátých letech minulého století. Z šedesátých let se nám zase vrátily nápadně veliké brýle, ať už v kulatém nebo i hranatém provedení. Obří brýle mají navíc jednu nespornou výhodu - díky svému rozměru chrání vaše oči nejsvědomitěji. Oblíbené zůstávají plasty, trendy jsou také obruby nebo stranice v barevném provedení, případně s potisky. Nosí se i tónovaná skla s barevnými přechody.

Na foto: Ukázka z jarní kolekce Peter Som a Bottega Veneta; isifa


Podle čeho vybírat?

Už víte, které brýle budou v kurzu, důležitějším kritériem pro výběr těch správných nicméně samozřejmě bude tvar vašeho obličeje a osobní preference. Nejsnadnější práci budou mít majitelky oválné tváře, ty si mohou dovolit vybírat z nejširšího spektra - sluší jim totiž skoro všechny typy brýlí. Řídit se můžete jednoduchým pravidlem, pokud máte hranatější rysy obličeje, vybírejte zaoblené tvary, které tvář zjemní. A naopak, dámám s kulatějším obličejem budou slušet ostřejší hrany. Máte trojúhelníkovou tvář? Vybírejte brýle s výraznou horní hranou.

Sledujte označení filtru

I kdybyste sehnaly ty nejúžasnější a nejnádhernější brýle, neberte je, aniž byste poctivě zkontrolovaly jejich parametry. Sluneční brýle musí mít nálepku CE, tedy potvrzení, že brýle splňují normy EU. Uvedené musí být i označení filtru, které se označuje stupnicí od 0 do 4. Jedná se prakticky o tmavost brýlových skel. Nuly jsou v podstatě jen brýle na efekt, propouštějí většinu světla. Jednička a dvojka se vám bude hodit na běhání po městě, pokud ale hodláte trávit na sluníčku více času, jděte do kategorie tři. Čtyřky jsou vhodné pro extrémní slunce. Pozor, trojky a čtyřky byste neměly nosit při řízení.

Lodičky

5. června 2012 v 8:07 | TerrQa
Ano, lodičky! Všechny víte, že vám překrásně prodlouží nohy, že budete vyšší, opticky štíhlejší a že se vaše chůze promění v ladnou hru boků. Na druhé straně dobře víte, jak moc bolí držet váhu celého těla několik hodin jen a pouze na bříšcích chodidel, jaké utrpení je potom i ten sebemenší krok a jak dlouho se vaše nohy vzpamatovávají třeba z jednoho plesového večera.
Na podpatky si musíte jednoduše zvyknout. Ale ať už jste podpatkové milovnice, nebo ne, z téhle procházky vás nohy bolet nebudou!

Jednoduché do práce i společnosti

Jste-li v tomto směru začátečnice, doporučujeme vám začít s kousky v neutrálních barvách. Elegantní a jednoduché boty jsou univerzálně nositelné jak do práce, tak do baru, ale i na plesy a další společenské události. Zvolit si můžete zcela jednoduché kousky na nižším podpatku se semišovým nebo koženým povrchem, ve kterých vám nebude zatěžko strávit klidně celý den.
I jednobarevné kousky však mohou mít šmrnc a stát se ozdobou vašich nohou - stačí k tomu třeba vyšší nezdůrazněná platforma jakoby splývající se špičkou boty, díky které působí boty originálně a zajímavě. Jednoduché kousky osvěží i jehlový podpatek, výrazné švy, kamínky či vykrojení ve vnitřní části chodidla.
Na foto (zleva): Zara 2299 Kč, Debenhams 783 Kč; archiv firem
Na foto (zleva): Deichmann 549 Kč, Mango 949 Kč; archiv firem
Na foto (zleva): Zara 1699 Kč, Asos 1160 Kč; archiv firem¨
Barevné poklady

Barvy - ať syté, zářivé, neonové či pastelové! Každé jaro a léto jsou jich plné obchody a zaručeně se jich nezbavíte ani letos, ani příští rok, a vlastně můžeme říct, že se jich s největší pravděpodobností nezbavíte vůbec nikdy! Možná byste je tak už měly konečně vzít na milost a začít můžete třeba od podlahy. Barevné lodičky jsou naprosto úžasné a na noze vypadají krásně. Pořiďte si kousek v teplém oranžovém, červeném či růžovém odstínu nebo jděte do chladivě modrých či fialových.
Nebojte se barevných kombinací se zbytkem outfitu a k zeleným šatům klidně obujte zářivě oranžové lodičky! Pokud se přece jen obáváte, vyzkoušejte ty v metalických odstínech - hladké stříbrné lodičky můžete nosit téměř ke všem barvám, ke kalhotám, šortkám i sukním - umí působit elegantně i extravagantně, záleží jen na tom, jak moc prostoru jim v rámci svého outfitu dáte. Naprostou peckou jsou však tuto sezonu lodičky poseté třpytkami, které házejí při chůzi odlesky široko daleko.
Na foto (zleva): Topshop 1392 Kč, Baťa 999 Kč; archiv firemNa foto (zleva): Danea 1299 Kč, Aldo 1999 Kč; archiv firem
Na foto (zleva): Tally Weijl 799 Kč, Asos 1595 Kč; archiv firem
Vzorované (např. leopardí,mourovaté...)

Tyto kousky nespadají do žádné uhlazené škatulky, do práce si je nevezmete a určitě se nehodí ke všemu a ani ke všem. Nadšené z nich budou svobodomyslné ženy milující módu a originalitu, které se nebojí se svou divokost projevit i navenek.
Se sháněním ideálního páru to budou mít snadné ty z vás, které si zamilovaly květinové vzory. Chcete-li svým pohybům dodat ladnost kočky a smyslnost divoké šelmy, své tlapky ozdobte lodičkami v leopardím vzoru, podobně sexy jsou botky s motivem hadí kůže. Hravé typy uspokojí veselé puntíky, geometrické vzory nebo originální patchwork (zvláštní technika sešívání různých látek k sobě)
Na foto (zleva): Danea 1249 Kč, Asos 1305 Kč; archiv firem
Na foto (zleva): Debenhams 470 Kč, Bershka 1499 Kč; archiv firem

Originální detaily

Pokud dáváte spíše než divokým vzorům přednost neobvyklým detailům a zajímavému propracování, jste tu zcela správně. Krása těchto lodiček možná není znatelná hned na první pohled, ovšem na ten druhý si je zamilujete.
Zkuste třeba ty s perforovanými boky, které oceníte především v horkých letních dnech. Efektní jsou i lodičky s různě umístěnými metalickými plochami, často pak na samotné špičce. Pro fajnšmekry jsou tu lodičky s průsvitnými boky, s širokými platformami krajkou, proužky, mašlemi či květinami.
Na foto (zleva): Topshop 1595 Kč, Asos 1450 Kč; archiv firem
Na foto (zleva): Debenhams 870 Kč, Bershka 1499 Kč; archiv firem
Na foto (zleva): Mango 1199 Kč, Danea 1229 Kč; archiv firem