Jak pečovat o zuby ?

13. června 2012 v 14:29 | TerrQa
Tak jsem si řekla že vás MOŽNÁ zatěžuju spoustou mody, krásy a nemyslím na zdravý životní styl. Mám tu tedy článek kterým to určitě napravím. Jak si správně aby vypadaly jako bílé perličky.
Především byste si na čistění zubů měli vzpomenout nejméně dvakrát denně. A vždy jim věnovat péči tak dlouho, dokud se nezbavíte plaku na nich. A protože je stav chrupu u každého z vás různý, liší se i délka péče o ně: od dvou do deseti minut.
Kartáček by měl být měkký, s malou hlavicí, aby zvládla zajet až do zadní části chrupu. Hlavice by vám neměla poškodit dásně! Stejně tak vlákna by měla být rovně zastřižená.

Stírejte, neřežte!

Způsob čistění je podle odborníků nejefektivnější a nejjednodušší stíráním. Zubní kartáček přiložte v úhlu 45 stupňů ke krčku tak, aby se půlka dotýkala zubu a půlka dásně. Poté dělejte drobné krouživé pohyby.
Při čištění to chce mít i systém, abyste nezapomněli na nějaký úsek - například čistit zleva doprava vnější plošky zubů a stejným způsobem i vnitřní plošky. Připomínám, že je dobré vždy čistit dva zuby najednou. Bez tlaku kartáčkem vibrujte tak, aby se vlákna dostala jemně až pod dáseň jako takovou. Postupujte směrem od dásně k zubu, pak přesuňte kartáček na další dva zuby.
Postupovat pak máte stejným způsobem i u ostatních zubů, z přední strany i ze strany vnitřní. Nezapomínejte čistit žvýkací plošky zubů - postačí směrem tam a zpátky. Při důkladné péči také nesmíte zapomenout na mezizubí. Osobně doporučuji na všechny mezizubní prostory dentální niť a na mezizubní prostrory u postranních zubů mezizubní kartáček. Ten stačí ohnout do pravého úhlu a jemně zasunout. Velikost mezizubních kartáčků vám pomůže určit dentální hygienik nebo zubní lékař.
Dentální niť zabrání tvorbě mezizubních kazů; thinkstock 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama