Sunglasses

8. června 2012 v 20:23 | TerrQa
Jejich poslání je jasné - ochránit vaše oči před oslněním a škodlivým ultrafialovým zářením. Jeho dlouhodobé působení vám totiž může připravit nejednu obtíž v podobě zákalu rohovky, zánětu spojivek nebo poškození sítnice oka. Brýle navíc chrání oči i proti větru, a díky tomu, že s jejich pomocí "nemžouráte", vás ubrání i před předčasným výskytem vrásek v očním okolí. Hodit se budou také po proflámovaných nocích, kdy vám nezbývá nic jiného než se schovat za tmavými skly. Které ale vybrat?

Retro je v kurzu

Nejsilnějším trendem letošní sezony je určitě inspirace retro stylem. Nosit se budou jak kulaté tvary s plastovými obrubami, tak i protažené brýle à la kočičí oči, které byly tolik oblíbené v padesátých letech minulého století. Z šedesátých let se nám zase vrátily nápadně veliké brýle, ať už v kulatém nebo i hranatém provedení. Obří brýle mají navíc jednu nespornou výhodu - díky svému rozměru chrání vaše oči nejsvědomitěji. Oblíbené zůstávají plasty, trendy jsou také obruby nebo stranice v barevném provedení, případně s potisky. Nosí se i tónovaná skla s barevnými přechody.

Na foto: Ukázka z jarní kolekce Peter Som a Bottega Veneta; isifa


Podle čeho vybírat?

Už víte, které brýle budou v kurzu, důležitějším kritériem pro výběr těch správných nicméně samozřejmě bude tvar vašeho obličeje a osobní preference. Nejsnadnější práci budou mít majitelky oválné tváře, ty si mohou dovolit vybírat z nejširšího spektra - sluší jim totiž skoro všechny typy brýlí. Řídit se můžete jednoduchým pravidlem, pokud máte hranatější rysy obličeje, vybírejte zaoblené tvary, které tvář zjemní. A naopak, dámám s kulatějším obličejem budou slušet ostřejší hrany. Máte trojúhelníkovou tvář? Vybírejte brýle s výraznou horní hranou.

Sledujte označení filtru

I kdybyste sehnaly ty nejúžasnější a nejnádhernější brýle, neberte je, aniž byste poctivě zkontrolovaly jejich parametry. Sluneční brýle musí mít nálepku CE, tedy potvrzení, že brýle splňují normy EU. Uvedené musí být i označení filtru, které se označuje stupnicí od 0 do 4. Jedná se prakticky o tmavost brýlových skel. Nuly jsou v podstatě jen brýle na efekt, propouštějí většinu světla. Jednička a dvojka se vám bude hodit na běhání po městě, pokud ale hodláte trávit na sluníčku více času, jděte do kategorie tři. Čtyřky jsou vhodné pro extrémní slunce. Pozor, trojky a čtyřky byste neměly nosit při řízení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama