Tipy na rychlé účesy!

8. října 2012 v 18:05 | TerrQa
Zaspala jste? Tipy na rychlé účesy!
Co teď, když máte jen pár minut na to, abyste ze sebe udělala seriózní krásku, která má mít vše a zejména vlasy pod kontrolou?

První pomoc!

Vždy připravena! To je heslo, kterým je potřeba se v takové chvíli řídit. Stejně jako mají skauti KPZ (krabičku poslední záchrany), nesmí vám doma chybět tyto šikovné věcičky. Mějte v koupelně po ruce pár natáček na suché zipy nebo nahřívací natáčky. Nutností je i fén na vlasy nebo foukací kulma, podle toho, co komu vyhovuje, a lak. Co se týče stylingových přípravků, doporučuji tekuté tužidlo.

Jak zkrotit dlouhé vlasy

Jako dlouhovláska z vlastní zkušenosti vím, že máme oproti krátkovláskám obrovskou výhodu. Dáme vlasy do culíku nebo skřipce a jde se! Ale i tak není culík jako culík. Pokud nechcete ztratit pověst opečovávané elegantní dámy, dejte opět na mé tipy. Ráno můžete vlasy rozčesat kartáčem a na konce aplikovat tekuté tužidlo. Já doporučuji např. thermo fixing spray Pli od L'Oréal. A pak vlasy přefoukat přes kulatý kartáč.
Zručnější dámy zvládnou třeba rychle natočit vlasy na nahřívací natáčky, a pak je stačí přelakovat. Další variantou, třeba při čištění zubů, jsou natáčky na suché zipy. Vlasy nastříkejte tužidlem, natočte a případně 5 minut zasušte fénem. Nakonec upravte prsty do požadovaného tvaru a zafixujte lakem na vlasy.

Vlnám dodejte hloubku

Na dlouhé vlnité vlasy jsou nejlepší přípravky na oživení určené právě pro tento typ vlasů. Radím je dobré mít nachystanou vodu v rozprašovači, vlasy lehce navlhčit a pak vybrat na jemné vlasy stylingovou vodu (např. Shine curl spray) a na silnější a sušší vlasy krém na vlny. Namačkejte je do vlasů a případně zasušte fénem s difuzérem. Rychlým řešením může být i vlasy úplně rozkartáčovat v předklonu. Pak je lehce natupírujte od kořínků a stáhněte do culíku nebo drdůlku.

Rovné vlasy dolaďte žehličkou nebo kartáčem

Rychlou variantou pro úpravu rovných vlasů je žehlička na vlasy nebo kartáč, který vypadá podobně jako žehlička. Jsou to takové kleště se štětinami. Rozhodnete-li se pro tuto variantu, je třeba vlasy lehce navlhčit a použít fén. Před žehlením ošetřete vlasy přípravkem, který má funkci tepelné ochrany. Po žehlení můžete použít olejíček na suché konečky. Dodá vlasům potřebný lesk.

Triky pro krátkovlásky

Krátké efilované střihy stačí poupravit voskem nebo gelem do třapata. Podle efektu, který si přejete, vyberte přípravek, který použijete. Pro lesklý efekt, jakoby mokrý, např. přípravek Fix Move, pro matný vzhled krém Sculpte z řady Homme od L'Oréal.

Praktické rady pro všechny

Pokud se používá kulma nebo žehlička na vlasy, je nutné vlasy předtím rozkartáčovat a zbavit je přebytečného laku, aby se pak do vlasů "nezapékal. Nedoporučuji používat pěnová silně tužicí tužidla, protože dle mé zkušenosti vlasy hodně slepí, obzvlášť když se použijí ráno na sucho.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama