Leden 2013

Černá barva bytu sluší ! Nevěříte?

30. ledna 2013 v 17:46 | TerrQa
Také se nejraději oblékáte do černé? Nebojte se ji vnést i do svého bytu. Černá mu dodá patřičný šmrnc, ale jen pokud s ní budete zacházet opatrně. Jak se bude vyjímat třeba v kuchyni nebo v ložnici?

Černá v obývacím pokoji

Ústředním bodem každého obýváku je sedací souprava. Zvolíte-li pohovku s černým potahem, snažte se její blízké okolíladit do světlých tónů, aby vznikl barevný kontrast a neudělali jste z nejdůležitější místnosti v bytě tmavou kobku.

Se sedací soupravou se dají dělat zázraky, když se dobře kombinují barvy. V tomto případě černobílé provedení potahu pohovky Corner skvěle vyniká na černé dlažbě i vedle tmavé stěny, cena 32 990 Kč; KIKA


Se sedací soupravou se dají dělat zázraky, když se dobře kombinují barvy.
Černá je letitou klasikou, jen si člověk musí dávat pozor na to, aby se například z oblíbené kombinace černé a bílé nestal nevkusný a laciný interiér. Pamatujte,méně znamená více, a obzvlášť u černobílé. Jedině tehdy vynikne jak tapeta, tak pohovka nebo komoda.
Pohovku Söderhamn s černým snímatelným potahem můžete postavit kamkoli. Zesvětlit nebo barevně doladit ji můžete s pomocí dekoračních polštářků. A pokud vás černá omrzí, stačí koupit nový povlak, cena 16 990 Kč; IKEA


Pokud se bojíte aplikovat temnou černou na velké kusy nábytku, zkuste to nejdřív s doplňky. Sladíte-li všechny textilie v pokoji do tmavých tónů, můžete tím docílit dojmu tajuplnosti a mystiky. Černá totiž tuhle vlastnost má. K tomu později přidejte elegantní a zároveň moderní černý lustr ze skla či plastu, a výsledek vás nadchne.
Pohovka Cindy je příkladnou ukázkou toho, jak může černá barva potahu báječně kontrastovat se světlou podlahou. Tmavé plochy rozbíjí elegantní prošívání a dekor na opěrných polštářích, cena 7520 Kč; NÁBYTEK HELCEL

Černá v kuchyni

Elegantní černé vestavné spotřebiče spolu s puristickým tmavým nábytkem upoutají nadčasovou elegancí.
Právě černé kuchyňské spotřebiče se v tuto chvíli dostávají na výsluní. V tomto ohledu jde pryč zastaralá bílá, barva nerezu je na ústupu a černá ve vysokém lesku i matu je na tahu. Takto zabarvené vestavné trouby, mikrovlnky a chladničky budou skvěle vypadat v jakékoli kuchyni, ať už bude laděna do moderního high-tech stylu nebo romantického venkovského designu.
Do velkých otevřených prostor s dostatkem denního světla můžete do černé zahalit i celou kuchyňskou linku. Nejčastěji se nabízí provedení ve vysokém lesku, které je na pohled velice efektní, s údržbou je to ale trochu náročnější. Takové plochy je potřeba pravidelně leštit a dbát na to, aby se zbytečně "neosahávaly".
Černá dvířka ve vysokém lesku jsou v kuchyni vrcholem luxusu, v kombinaci s dřevěnými korpusy působí vše harmonicky a hřejivě. Skvěle zde vynikají vestavné spotřebiče v barvě chromu, cena sestavy k doptání u prodejce; EWE

Černá dvířka ve vysokém lesku jsou v kuchyni vrcholem luxusu, v kombinaci s dřevěnými korpusy působí vše harmonicky a hřejivě. Skvěle zde vynikají vestavné spotřebiče v barvě chromu, cena sestavy k doptání u prodejce
Moderní kuchyňská linka z kolekce Season black s nadčasovým designem, ale také odstínem, který výrobce zvolil jako kombinaci černé a světle šedé. Materiálem je MDF deska, cena za sestavu 32 219 Kč; PATRO


Černá v ložnici

Zde by měla být černá jen takzvaně akcentní barvou, která může být použita jen na částech stěn, čalounění, textilu nebo doplňcích. Jako hlavní barvu zvolte jakoukoli jinou, v jejíž společnosti se cítíte uvolněně a klidně, jen tak budete dobře spát. Ideálním společníkem černé je v tomto ohledu třeba fialová nebo modrá.

Saténové povlečení je vyrobené z kvalitní bavlněné česané příze a jeho povrch je velmi příjemný na dotek, zahřeje vás i v chladnějším období a je výrazně lesklý, takže se na něm bude černá skvěle vyjímat, cena přibližně 1200 Kč; BEST POVLEČENÍ


Kombinujte černou s živějšími barvami… vedle elegantně černého lůžka budou dobře vypadat dlouhé závěsy v zelené, červené nebo fialové barvě. Je jen na vás, která barva patří mezi ty oblíbené. Aplikujte ji i na další doplňky a černá nebude v ložnici temná.
Kombinujte černou s živějšími barvami… vedle elegantně černého lůžka budou dobře vypadat dlouhé závěsy v zelené, červené nebo fialové barvě. Je jen na vás, která barva patří mezi ty oblíbené. Aplikujte ji i na další doplňky a černá nebude v ložnici temná, cena závěsů přibližně 2000 Kč; KSTYSL

Černá v koupelně


Tady je použití jakýchkoli tmavých odstínů dost omezené. Záleží na velikosti a hlavně prosvětlení prostoru. Velké plochy černých obkladaček rozhodně neaplikujte do malé panelákové koupelny bez oken, to si mohou dovolit jen majitelé rozlehlejších místností.
Koupelnové doplňky dotvářejí, a hlavně dobarvují celou místnost. Zkuste zvolit černou barvu třeba s kolekcí Etna… dávkovač mýdla stojí 499 Kč, malý koš 699 Kč; KIKA
Koupelnové doplňky dotvářejí, a hlavně dobarvují celou místnost.
Ale i malý prostor mohou tmavé a lesklé obkladačky ozvláštnit, použijete-li je jen jako dekorační prvek… například v pásech podél vany či sprchového koutu, nebo s nimi jen vymezíte prostor sprchy. A i zde platí, že finální styl a náladu dotvoří doplňky. Tak proč místo klasické bílé nebo modré nezvolit černé kalíšky, ručníky a osušky?
Černé plochy lze dobře využít jen ve velké koupelně. Pokud máte tu možnost, aplikujte černé obklady jen na jednu stěnu a zkuste použít pás dlaždic v jiné barvě jako dekoraci, v tomto případě zafungovala červená, cena obkladů 500 Kč/m^2; PARADYZČerné plochy lze dobře využít jen ve velké koupelně. Pokud máte tu možnost, aplikujte černé obklady jen na jednu stěnu a zkuste použít pás dlaždic v jiné barvě jako dekoraci.


10 hlášek teenagerů, které rodiče rozčilují

21. ledna 2013 v 17:32 | TerrQa

1. Mami, uklidni se

Nemáte pocit, že byste byli hysteričtí a rozčilovali se kvůli malichernostem. Naopak, máloco vás vyvede z míry. Ale hrozící dvojka z chování, obrovský počet neomluvených hodin nebo zdevastovaná chalupa po náletu vaší ratolesti a jejích kamarádů už je přece jen moc. A tak zvýšíte hlas a mluvíte o zodpovědnosti a o tom, jaká vaše dítě asi čeká budoucnost s takovým přístupem. A jediné, čeho se po tom vysilujícím proslovu dočkáte, je znechucený výraz a věta "Prosím tě, mami, uklidni se." Na proslovy teenagery moc neužije. nejspíš vás s přemáháním a s nechutí vyslechnou, ale zareagují maximálně jednou ze svých klasických vět.

2. Co zase?

Doby, kdy jste několikrát denně své dítě kontrolovali, ptali se, co dělá, zda má napsané úkoly a podobně, je dávno pryč. Občas si ale přece jen chcete promluvit, prostě zjistit, jaký byl den. Nedělejte to, nejspíš se dočkáte dotazu "Co jezase?", jako byste byli otravný hmyz.

3. Kam jdeš? Ven

I když už je vaše dítě vlastně velké, máte o něj strach. Živě si představujete, co všechno mu hrozí. Alespoň základní informace o tom, co dělá a kam hodlá večer jít, by vám dodaly trochu jistoty. Proto se něžně zeptáte a chcete slyšet, že jde s Honzou, co má samé jedničky, k Filipovi, aby si společně procvičili rovnice. Je to nesmysl, tak alespoň chcete vědět, do které hospody má namířeno. Bohužel, nejspíš se dozvíte jen to, že jde ven.

4. No jo, furt

Vypadá to, jako by byl váš puberťák hluchý. Už po milionté ho prosíte, aby ty zpocené kopačky po tréninku dal vyvětrat na balkon, aby si trochu ztlumil hudbu, že byste rádi slyšeli zprávy a že ta modrá barva na vlasy není úplně dobrý nápad. Všechno je zbytečné, jedinou reakcí je otrávené zamručení "No jo, furt."

5. Jak bylo ve škole? Dobrý...

Chcete vědět, jak se vaše dítě ve škole mělo, jaké známky ten den dostalo a podobně. Ale dotaz "Co bylo ve škole?" vašeho puberťáka nejspíš naštve. Uslyšíte zkratkovitou odpověď "Co by...", "Nic." nebo "Dobrý". Berte to tak, že tady opravdu platí pořekadlo "žádná zpráva, dobrá zpráva".

6. Za chvíli

Nechcete toho přece tak moc! Jen aby vaše dítě umylo nádobí nebo vyneslo odpadkový koš, či si alespoň trochu uklidilo pokoj. Jakmile zaslechnete tu klasickou odpověď "No jo, za chvíli!", nevíte co dělat. Naposled totiž tahle chvíle trvala dva dny.

7. To bys nepochopila


Chápete, že každá generace má své, ale jako starý kus železa si nepřipadáte. Umíte to s počítačem, internet používáte denně, a dokonce znáte i pár novodobých kapel. Kdykoli ale zapředete s vaším dítětem nějaký hovor, nakonec se stejně dozvíte, že "tomu prostě nerozumíte" nebo "to nemáte šanci pochopit". A je to vlastně pravda, dost často máte pocit, že svému dítěti opravdu vůbec nerozumíte.

8. Proč zase já?

Je to taková obdoba věty "No jo, za chvíli." Když po své ratolesti něco chcete, odpoví vám nesmyslnou otázkou "Proč zase já?" Nepřemýšlejte, jak to myslí, když je to víc než týden, kdy jste ho o něco žádali. Tohle nemá s logikou nic společného.

9. To bude v pohodě

Vaše dítě si o vás nejspíš myslí, že všechno hrozně přeháníte. Proč by mělo z počítačových her zblbnout nebo proč by ho neměli pustit k maturitě? A tak asi dost často slyšíte "Prosím tě klid, to bude v pohodě." Vezměte si to k srdci, protože, ať si myslíte cokoli, většinou to opravdu v pohodě nakonec je.

10. Jste fakt nemožní

Představa tetování na zádech vaší ratolesti vás děsí a hodláte tomu zabránit jakýmkoli způsobem, o propíchnutém obočí nemluvě. Tentokrát nehodláte ustoupit a přistoupíte k výhrůžkám. Domácí vězení, žádné kapesné, žádný kredit do mobilu. To vaše dítě nejspíš vyděsí, vzdá se, ale poznámky o tom, jak jste nemožní a nemoderní, vás určitě neušetří.

Nejodvážnější výstřihy roku 2012

18. ledna 2013 v 20:48 | TerrQa
Když už celebrity utrácejí za plastiky hrudníku, byla by škoda, kdyby svá ňadra občas neukázaly. Čí dekolt to za tento rok u vás vyhraje? Vybrala jsem ty nejodvážnější!

Na foto (zleva): modelka Mayra Vernoica, krásná Kim Kardashian a vyzývavá DJ Havana Brown
Na foto (zleva): modelka Mayra Vernoica, krásná Kim Kardashian a vyzývavá DJ Havana Brown


Petra Němcová nechala nahlédnout do svého pevně uvázaného korzetu, Heidi Klum na zahalení svých prsou šla zase trochu jinak. Komu se to povedlo lépe? U koho je tahle mírná provokace na místě, a kdo by si měl naopak honem rychle něco přiobléct? Zhodnoťte odvážné celebrity, které ukázaly ještě odvážnější dekolty.

Herečka Olivia Munn má co ukázat; isifa

Herečka Annika Marks na červeném koberci; isifa

Nejen zelená herečce Rosie Huntington-Whiteley sluší; isifa


Petra Němcová s romantickým dekoltem; isifa


Agátu Hanychovou vám určitě nemusíme představovat; isifa


Herečka Julianne Hough se snaží odpoutat pozornost výraznou rtěnkou; isifa

Rafinovaný model Heidi Klum; isifa

Průsvitná variace a v podání herečky Coriny Calderon; isifa
Zpěvačka Bleona Qereti má zlato nejen v hrdle, ale i níže; isifa
Čí prsa jsou podle vás nej !


Největší modní úlety roku 2012

18. ledna 2013 v 20:30 | TerrQa
Vybrala jsem pro vás největší módní úlety roku 2012. Držte se, je to jízda!
Tyhle zatím vedou! Zleva herečky Anna Thalbach, Jane Turner a rapperka Nicki Minaj
Tyhle zatím vedou! Zleva herečky Anna Thalbach, Jane Turner a rapperka Nicki Minaj

Myslíte si, že jste ty nejhorší módní kreace už dávno viděli? Omyl! Rok 2012 byl v tomto směru bohužel velmi plodný. A to nejen v ulicích, ale i na společenských akcích, molech a červených kobercích. Podívejte se, a rozhodněte, kdo by si zasloužil přinejmenším titul strašák roku!
Hitparádu začíná americká herečka Adrienne Bailon; Isifa

Chytrá horákyně? Ne! Jen známá italská právnička Nancy Dell'Olio ; Isifa
Hvězda z řad transsexuálů Sophia Lamar; IsifaHádali byste, že Zandra Rhodes je módní návrhářka?; IsifaAnglická herečka Antonia Campbell-Hughes ukázala více než jen krajku...; Isifa

Těžký kalibr zvolila i herečka Cheyenne Haynes; Isifa

Zábavné kabelky

18. ledna 2013 v 20:23 | TerrQa

Venku je pořád šero, a dokonce i vaše oblečení už vám připadá tak nějak smutné? A co takhle čelit zimě nějakým vtipným doplňkem? Inspirujte se třeba těmito zábavnými kabelkami!

Nejvíc bodů podle mě letos dostala kabelka od švýcarské návrhářky Claudie Eicke - má totiž prostor na lahev vína! Diane Von Furstenberg zase spojila kabelku s hodinami a běloruská značka Historia Naturalis vytáhla do boje s ptačími budkami. Podívejte se na další neotřelé nápady!
Tahle kabelka je podle nás nápadem roku!; isifa
Designérka Diane Von Furstenberg a její hodiny do ruky; isifa
Touhle kabelkou od italské značky Frankie Morello toho asi moc nevyblejsknete, ale zato je krásná!; isifa
Psaníčko trochu jinak – vtipněji!; isifa
Takhle si představují kabelky mladí designéři, kteří se představili na módním festivalu v Uzbekistánu; isifa
Stůj, nebo střelím! Herečka McKenzie Westmore se na premiéru filmu Total Recall vyzbrojila opravdu stylově; isifa
Trochu hippie, trochu gypsy, na předávání cen Grammy je tato kabelka jako dělaná; isifa
Pamatujete na kazety do magneťáku? Jean-Charles de Castelbajac na ně očividně nezapomněl! ; isifa

Otázky a odpovědi

12. ledna 2013 v 19:12 | TerrQa
MASTNÉ VLASY?

Na tento typ problemu existuji šampony, které regulují produkci mazu pokožky hlavy a zároveň dostatečně hydratují konečky vlasů, aby zůstaly zdravé a netřepily se.
Dále můžete poprosit kadeřníka, aby Vám jemne promelíroval vlasy přes pěšinku a udělal tzv. melír ton v tonu, který vlasy od hlavy trochu vysuši. Dále je možné vybrat odstín podobný tomu vašemu a nechat si udělat barvu ci přeliv do celých vlasů. V obou případech to má za následek, že přirozene velmi zdravé vlasy se jemně vysuši a nemasti se tak rychle navíc docílíte vetšiho lesku vlasů.


SUCHÉ VLASY ?

Požádejte svého kadeřníka, aby Vám doporučil vhodne produkty na vaše vlasy, které Vám pomohou zlepšit kvalitu vlasů. Vždy je nutná osobní konzultace.


BARVA NA VLASY?

Máte bledou pleť, která se špatně opaluje ? Na nose pihy a zelené oči ? Barvu vlasů máte tmavou špinavou blond.

Doporučená barva na změnu pro tento typ je: odstíny s odleskem do mědené, které mohou podpořit světlejší pleť a hodí se velmi k pihám, ale je to vždy o konzultaci s kadeřnikem- jak sytý ton a světlost pro vaší pleť zvolit.


LÁMAVÉ VLASY?

Pokud máte problem s lámavostí vlasů, určite bych doporučila z doplňku stravy Methionin, který seženete v lékarně a dále pak péčí o vaše vlasy bych svěřila do rukou odborníka, který zhodnotí stav vašich vlasů a doporučí i vhodný střih. Připravky zakoupené bězně v obchodech neobsahují tak učinné látky, aby dokázali tak specifický problem vyřešit a proto bych se obratil na odborníka.


ZMĚNA STŘIHU?

Od základní školy jste nezměnila střih ani barvu vlasů ? Připadáte si už okoukaná ? Bojíte se změnit svou barvu vlasů ?

V tomto případě je nutná osobni konzultace. V dnešní době je široka nabídka střihu a barev, záleží pouze na vás co si vyberete. Samozřejmě velmi záleží, na tom v jaké kvalitě máte vlasy, často se stává, že se vám něco líbí,ale bohužel struktura a kvalita vlasů nevyhovuje požadovanému střihu. Požádejte proto svého kadeřnika o radu. Řekněte mu své požadavky a společně vyberte střih a barvu. Určitě vám pomůže rád.
Svetr s výstřihem do V

11. ledna 2013 v 19:12 | TerrQa
Stylová klasika, která nesmí chybět v žádném šatníku? Svetřík s výstřihem do V.
Hodí se téměř k jakémukoli stylu a nechá vyniknout vašemu dekoltu, výraznému šperku i zajímavé halence pod ním.
Vyrazte na nákupy a pořiďte si do své sbírky další svetřík. Jistě teď seženete ještě nějaký ve slevě. Třeba vám pomůže s výběrem můj dnešní článek.
Jednoduchý, propínací, v boyfriend stylu či s netopýřími rukávy. I takové svetříky najdete v našem výběru, kde jsem se zaměřila na "véčkový" výstřih. Pozor však, jak hluboký bude, protože pak by takový svetr nemusel být vhodný pro každou příležitost. Odhalenější dekolt si můžete dovolit třeba na rande při svádění svého protějšku, ale v kanceláři už by mohl odvádět zbytečně pozornost vašich kolegů nebo šéfa.
Záleží samozřejmě i na velikosti vašeho poprsí. Například korpulentnějším dámám se doporučuje "véčko" kvůli optickému zeštíhlení a prodloužení postavy, ale rozhodně by si pod svetr měly vzít tričko nebo blůzku. Pokud jste naopak majitelkami menších ňader, s pomocí push-up podprsenky můžete vykouzlit ve svetříku přitažlivý dekolt i bez spodní vrstvy.
Svetříky s výstřihem do V jsou nadčasové. Na foto (zleva): Orsay 400 Kč, Mango 199 Kč; archiv firem
Pod svetříky v jemných barvách volte nejlépe bílé tričko. Na foto (zleva): Orsay 250 Kč, Halens 829 Kč; archiv firem

Slavnostnějším dojmem bude působit lemování kolem dekoltu. Na foto (zleva): Debenhams 1200 Kč, Mango 399 Kč; archiv firem

Rty vypadající jako zvířátka

9. ledna 2013 v 16:41 | TerrQa

Rty, jaké jste neviděli? Vypadají jako zvířátka!

Líčíte si rády rty a tradiční barvy rtěnek už vás omrzely? Zkuste se inspirovat prací Paige Thompson, která svá ústa využívá místo malířského plátna. A nejradši na ně maluje zvířátka!
Lišku, vosu nebo pandu. Každé zvířátko maluje před zrcadlem zhruba půl hodiny - nejprve nanese základovou barvu, a pak přidává detaily, třeba pruhy, oči nebo uši zvířátka. Využívá barvy na bázi vody, které jí rodiče kupovali jako malé holce. Detaily pak kreslí různými menšími štětci.

; isifa
; isifa
; isifa
; isifa
; isifa
; isifa
; isifa
; isifa


; isifa

Inspirace na účesy (ne)jen pro nevěsty

7. ledna 2013 v 18:11 | TerrQa
Je velmi důležité, aby spolu šaty, vlasy a make-up, květiny, šperky a další prvky ladily a zapadly do jednotného celku.
Trendy ve svatebních účesech nejsou tak striktní, jako tomu bývalo dříve. To ale neznamená, že by se nevěsty měly nechat odbýt pouze rozpuštěnou hřívou. Vsaďte na preciznost a bohaté vlny plné lesku i objemu! Kadeřníci z New You se při tvorbě kolekce 2012 nebáli ani výrazných ozdob, malé kamínky a perličky tentokrát zůstaly ležet stranou.
A jak se jejich nová kolekce líbí vám? Podívejte se na fotky!

; Jan Vágner; Jan Vágner


; Jan Vágner


; Jan Vágner


; Jan Vágner


; Jan Vágner


; Jan Vágner

Zaujaly vás nové trendy účesy, nebo dáváte přednost jiným? A jakým?

7 slavných žen, které mužům připadají sexy

2. ledna 2013 v 22:01 | TerrQa
Megan Fox , Emmy Watson, Scarlett Johansson, Salma Hayek, Monica Bellucci, Christina Hendricks, Olga Kurylenko.

O těchto sedmi ženách, muži v anketě nejvíce mluvili.