Únor 2013

Clip in

12. února 2013 v 18:00 | TerrQa

= jednoduchá metoda prodloužení vlasů

Jde o metodu postavenou na clip in sponkách, na kterých jsou našity trsy vlasů. Jsou nabízeny v mnoha odstínech, délkách a také samozřejmě různých kvalitách.Clip vlasy se skládají ze samotných vlasů, přírodních či umělých, našitých na sponkách. Způsob prodlužování vlasů Clip in je v poslední době velice rozšířen. Jedná se o levnou variantu, kdy si lze prodloužit vlasy do několika minut. Péče o vlasy není složitá, ale životnost závisí většinou na kvalitě samotných vlasů.

DRUHY CLIP IN VLASŮ

kladní sada:
Je to soubor několika vlasových pramenů různých šířek, které jsou určeny pro pokrytí celé hlavy. Tyto sady jsou nabízeny v několika délkách a to nejčastěji 38, 51, 56 a 60 cm. Odstíny Clip vlasů lze rozdělit do několika kategorii. Každý z nich má své číselné (abecední) označení, zde jsou ty nejběžnější z nich:
  • Tmavé odstíny: 1, 1B, 2, 4, 6, 8, 18, 30, kde 1 označuje odstín černý (černočerná), 18 odstín nejsvětlejší tmavá a 30 odstín kaštanová, atd.
  • Blond odstíny: 14, 16, 22, 27, 60, 613, kde 14 označuje odstín tmavá blond, 22 popelavá blond a 613 světlá blond, atd.
  • Melíry: 14/22, 16/613, 18/613, 1B/27 a mnoho dalších kombinací výše popsaných odstínů
Dvojitá sada:

Rozdíl mezi základní sadou a sadou dvojitou je v jejich objemu. Ve dvojitých sadách je přibližně dvojnásobné množství vlasů. Dvojité sady jsou určeny pro ty, kdo mají vlasy husté a chtějí si je prodloužit. Pokud by takový člověk použil sadu základní, byl by mezi vlasy svými a těmi přicvaknutými veliký rozdíl v objemu a nevypadalo by to dobře, avšak při použití dvojité sady vlastní vlasy plynule přecházejí v ty přicvaknuté. Odstíny a délky dvojitých sad jsou stejné jako u sad základních.
Setkat se můžeme i se sadou vlasů vlnitých.

Vlasové pásy:

Vlasové pásy je specifická kategorie Clip vlasů. Je to pás dlouhý okolo 90 cm. Jsou dodávány společně se sponkami. Vlasový pás lze rozsříhat jednoduše nůžkami na délky dle vlastní potřeby. Sponky se jednoduše připevní na jednotlivé pásy a tím je vytvořena plnohodnotná sada v mnoha odstínech a délkách dle výběru. Tato sada vychází nejlevněji ze všech, protože pokud si člověk základní sadu tak její délka zdaleka nedosahuje délce vlasového pásu. Jedinou komplikací je nutnost přišití sponek, ale to by měl zvládnout během krátkého času snad každý.

Pramínky:

Pramínky lze koupit v sadě několika stejně velikých pásů, často v 8 kusech, nebo také samostatně, což se hodí např. pro oživení účesu několika odlišnými pramínky.

Patky a ofiny:

Clip in metoda se začala užívat i na patky a ofiny. Nasazení patky, nebo ofiny není nijak složité a dovoluje výrazně měnit styl účesu, bez radikálních zásahů do střihu vlastních vlasů.

KVALITA

Kvalita se odvíjí od vlasů použitých pro výrobu. Nejčastěji jsou používány vlasy asijského typu, a to nejčastěji z Číny či Indie. Tyto vlasy jsou dále upravovány, aby svou tloušťkou, barvou a strukturou se co nejvíce podobaly vlasům evropským. Asijské vlasy jsou o dost hrubší než vlasy evropského typu a jak asi každý ví, jsou černé barvy. Kvalita výrobků Clip in se může výrazně lišit. Ty nejobyčejnější (nejlevnější), někdy až podezřele levné, mají většinou kvalitu pochybnou. Vlasy se velmi rychle třepí, mění svou barvu, vypadávají ze sponek a po pár týdnech, případně měsících jsou na odpis. Vlasy kvalitnější, ale také o něco dražší, jsou vyrobeny z pravých lidských vlasů, jsou pevně našity na sponky, které by měly mít silikonové plošky, které slouží k pevnému přichycení k vlastním vlasům, nekloužou dolů a drží pevně celý den. Kvalitní Clip in vlasy je možno bez problémů mýt běžnými šampony bez nebezpečí zničení či velkého poškození.

Clip in vlasy jsou 100% lidské
Veškeré vlasové prameny v naší nabídce jsou vyrobeny ze 100% lidských REMY vlasů nejvyšší jakosti! Clip in spony jsou malé a na hlavě netlačí navíc díky silikonovému proužku nesklouzávají.


Džíny, jak je neznáte: Zkuste barvy i potisky!

12. února 2013 v 17:36 | TerrQa
Přestože klasické džíny patří ke kouskům, které nevycházejí z módy, přemíra modré se časem přece jen může zajíst. Náš tip? Pokud se nechcete denimu vzdávat, přejděte na barvy a vzory. Vypadají skvěle!
Jasně, padnoucí džíny v klasickém provedení by ve vašem šatníku chybět neměly, pokud ale hledáte něco originálnějšího, vsaďte na netradiční barvy a vzory. Tady jsou.

Nechte své nohy zazářit!

Pokud se na zářivé kalhoty zrovna necítíte, začněte opatrně - výborně vypadají i džíny v tradiční barvě zdobené vzory. Ornamenty, které jsou jen o něco tmavší než kalhoty, džíny ozvláštní stejně jako puntíky. V tmavším provedení si je navíc mohou dovolit i ženy s kily navíc. Vyzkoušet můžete také méně nápadné barvy. Neprávem se s nudou spojuje šedá, která bude s vhodným vrškem vypadat luxusně. Oblíbená je i sněhově bílá, která ale vyžaduje štíhlou postavu.
Na foto (zleva): Asos, 1050 Kč a Esprit, 1290 Kč; archiv firem
Na foto (zleva): Zara, 1499 Kč a Esprit, 1700 Kč; archiv firem


Zkuste pastelky!

Odvážlivkyně se mohou pustit do barev - ať už to budou pastelky nebo výraznější odstíny. Za zmínku stojí také efektbarevných přechodů. V džínách, které jsou nahoře kobaltově modré a směrem dolů blednou, zabodujete. Kalhoty výrazných barev nechte dostatečně vyniknout (v kombinaci s neutrálním topem) nebo se držte pravidel color blockingu a mixujte! Nejlépe vypadají barvy podobné intenzity - zářivku klidně doplňte dalším nápadným odstínem. Ale pozor! Výrazným barvám sluší jednoduché střihy a minimum doplňků. Nechte je mluvit samy za sebe.

Na foto (zleva): oboje H&M, 899 Kč a 599 Kč; archiv firem
Na foto (zleva): H&M, 999 Kč a Mango, 799 Kč; archiv firem


Milujete potisky?


Největším trendem jsou džíny s potisky a výraznými vzory. Hitem jara budou vertikální pruhy, které se na přehlídkách objevovaly nejčastěji v klasickém černobílém provedení. Pozadu nezůstanou ani květinové motivy a abstraktní rozpité potisky. Sháníte-li nepřehlédnutelný kousek na párty, porozhlédněte se po džínách s metalickým efektem. S jednoduchým topem budou fungovat skvěle.
Na foto (zleva): oboje Lindex, 499 Kč a 799 Kč; archiv firemNa foto (zleva): Esprit, 1990 Kč a H&M, 899 Kč; archiv firem

Co (ne)víte o gelových nehtech

6. února 2013 v 14:36 | TerrQa
Díky gelovým nehtům dnes doslova každá žena i dívka nebo slečna může mít nádherné ruce, které se tak stanou její skutečnou ozdobou. Mnohé dámy se proto již staly pravidelnými návštěvnicemi nehtových studií. Přesto málokterá ví, co to vlastně gelové nehty jsou, jak by se měly správně modelovat a co od nich může čekat.

Gelové nehty tvoří zpravidla tip (tenoučký plastový nehet, který se lepí na špičku nehtu přírodního) a UV gel. Ačkoli jsou gelové nehty umělé, jejich vzhled je velmi přirozený a odolnost poměrně vysoká, což je vlastnost materiálu vytvrzenému v UV lampě. Dalšími výhodami je poměrně nízká cena a také vysoká variabilita tvarů.
Jedinou vadou na kráse je omezená životnost. Zatímco při odchodu od manikérky si připadáte jako královny krásy, po pár týdnech začínají nehty odrůstat a je potřeba znovu vyhledávat pomoc manikérky - a samozřejmě znovu platit.

Gelové nehty - kdy ano, a kdy ne?

Pokud jsou však krásné nehty vaším snem a nebojíte se obětovat mu jednou za měsíc několik hodin a pár set korun, není důvod si "gelovky" nepořídit. Jsou vhodné pro každou ženu, která má alespoň průměrně zdravé nehty, neléčí se antibiotiky či chemoterapií. Nehty by určitě měly být pevné a nelámavé. Na tom, v jakém stavu nehet je, velice záleží. Třeba na nehty s plísní se gelové nehty absolutně nehodí, a některé ženy ani netuší, že plíseň na nehtech mají. Při potížích s plísní doporučuji jednoznačně návštěvu dermatologa. Na lámavé nehty postačí třeba gel s hedvábím Dekor za 41 korun.
Dlouhodobě můžete zlepšit stav svých nehtů především pomocí stravy - čerstvých, zdravých potravin bohatých na vitaminy a minerály - a také vyživující kosmetiky.
Zleva: zpevňující gel Dekor (49 Kč), maska na ruce Enii-nails (249 Kč) ; archiv firemZleva: Specialists (Juvena, 765 Kč), Nailactan (Mavala, 605 Kč); archiv firemPOZOR NA KVALITU
Při výběru manikérky rozhodně nespěchejte, protože jedině kvalitní práce může přinést kvalitní výsledky. A vzhledem k tomu, že gelové nehty si nepořizujete na jedno odpoledne, na kvalitě velmi záleží.

Chce to důkladnou přípravu a kvalitní modeláž

Nejpodstatnější je dobře provedená modeláž za pomoci kvalitních produktů. Modeláž gelových nehtů je otázkou několika hodin, neboť celý proces má svá přesná pravidla. K přípravě neodmyslitelně patří dezinfekce, odlakování původních nehtů, ošetření a odstranění kůžičky, broušení a čištění stejně jako čisté nástroje a poctivá aplikace přípravků.
Jakmile odstartuje tvorba nových nehtů, převážná odpovědnost je na manikérce a produktech, které musejí být i správně skladované. Pokud tomu tak není, může gel tvrdnout, tvořit hrudky nebo bublinky, které pak na nehtech nevypadají hezky.
Gelů existuje řada druhů, lišících se v barvě či hustotě. Pozitivní ohlasy má například řada Enii-Nails, O. P. I. či Hotcha. Variantou k UV gelu je pak akryl, který zasychá přirozeně bez lampy, a pomocí kterého můžete mít nehty ještě odolnější. Nevýhodou je ale nepříjemný zápach při aplikaci.
Řada manikúry Enii-nails obsahuje řadu komponentů; archiv firmy


Jak vznikne nový nehet?


Samotná modeláž gelových nehtů zahrnuje přilepení adekvátně velkého tipu speciálním lepidlem. Je přitom velmi důležité, aby tipy držely skutečně pevně. Následuje krácení tipu, (tenoučkého plastového nehtu, který se lepí na špičku nehtu přírodního) broušení přechodu mezi přírodním nehtem a tipem a tvarování. Po odstranění prachu a odmaštění přírodního nehtu přichází na řadu první vrstva gelu a vytvrzení v UV lampě.
Pokud máte zájem o francouzskou manikúru, nyní přihází její čas. Když se nepoužije probarvený, ale průhledný bezbarvý gel, lze jeho první vrstvu upravit třeba lakováním, malbou, vkládáním kamínků... Po zaschnutí laku pak následuje další vrstva gelu a další vytvrzení v lampě. Podle hustoty gelu je pak aplikována někdy i vrstva třetí, případně lesk na nehty.

Co po modeláži

Gelové nehty vám pak vydrží krásné přibližně tři týdny - pak bude potřeba je znovu doplnit, zejména v místě, kde odrůstají. Může se vám ale také stát, že se mnohem dříve odlomí či poškodí. Například při turnaji v bowlingu nebo domácím úklidu.
Stejně tak se nedoporučuje nehty dlouhodobě máčet. Po koupeli pak věnujte dostatek času vysušení. Kromě toho by také mělo být pravidlem, že gelové nehty se nestříhají, nýbrž pilují, a to ideálně jen v jednom směru, jemným pilníkem. V opačném případě si často nechtěně uštípnete více nehtu, než jste měly v úmyslu. Pilník se vám pak bude hodit i v případě, že už se budete chtít s gelovými nehty rozloučit. Jakmile se totiž gel na vašich přírodních nehtech vytvrdí v UV lampě, odstranit ho lze jedině zbroušením.